Okulista, gabinet okulistyczny dla dzieci – Kalisz
Dzieci to specyficzna i wymagająca indywidualnego podejścia grupa pacjentów. Dlatego powstała osobna specjalizacja medyczna – okulista dziecięcy. W naszym gabinecie w Kaliszu najmłodsi pacjenci są zawsze mile widziani. Doświadczeni lekarze zapewniają im pełen profesjonalizm przy diagnostyce i leczeniu. Okulista dziecięcy nie tylko dba o dokładność badania, ale również wie, jak sprawić, by wizyta przebiegła bez stresu i komplikacji. To dlatego dzieci nie obawiają się wizyt i opuszczają gabinet nie tylko z dobrze dobraną receptą, ale również z uśmiechem na ustach.
Okulista dziecięcy dba o dostosowanie przebiegu badania do potrzeb najmłodszych pacjentów. W celu precyzyjnego rozpoznania wizyta odbywa się w kilku etapach. W pierwszej kolejności przeprowadzamy wywiad z rodzicami oraz jeśli to możliwe z dzieckiem. Po wstępnej ocenie wady refrakcji za pomocą autorefraktometru dziecko ogląda i nazywa optotypy (obrazki, litery bądź cyfry). Następnie badamy ruchomość gałek ocznych, ustawienie oczu oraz oceniamy widzenie obuoczne. Dzięki wieloetapowemu badaniu okulista dziecięcy może wydać właściwą diagnozę, uwzględniającą wszystkie aspekty związane z prawidłowym widzeniem.
uoczne.
Rodzicu pamiętaj !
Wizyta u okulisty dziecięcego jest wskazana, gdy dziecko:
- mruży oczy podczas oglądania telewizji,
- nie rozróżnia kształtów, figur i kolorów,
- niechętnie uczy się czytania i pisania,
- często pociera oczy i mówi, że czegoś nie widzi,
- pochyla głowę lub przybliża się do przedmiotów,
- ma zeza.
Przyjmujący w Kaliszu okulista dziecięcy bada dzieci i młodzież od 10 roku życia, a w niektórych przypadkach także młodsze – po indywidualnej ocenie przypadku.
Zapewniamy młodym pacjentom indywidualne podejście i delikatność podczas badania. Doświadczony okulista dziecięcy na każdą wizytę przeznacza odpowiednią ilość czasu, a przed przejściem do kolejnego etapu badania wyjaśnia, na czym on polega. Jedynym nie w pełni komfortowym momentem jest zakroplenie preparatów rozszerzających źrenicę. Zgodnie ze współczesnymi standardami diagnostyki NIE stosujemy standardowo ATROPINY, porażającej widzenie dziecka na wiele dni, a nawet tygodni. Zamiast niej stosujemy nowoczesne środki o działaniu podobnym do atropiny (cyklopentolat), których działanie ustępuje do 24 godzin po badaniu. Dlatego mały pacjent zwykle może bardzo szybko powrócić do normalnych zajęć.
Po badaniu omawiamy możliwe sposoby korekcji wad wzroku, w przypadku niedowidzenia zastosowanie zasłonki plasterkowej na lepsze oko, kolejne wizyty kontrolne. Możliwy jest też dobór okularów na miejscu – od razu po badaniu. W zrealizowaniu recepty pomaga wykwalifikowany personel salonu optycznego Optikal. Jeżeli okaże się, że przyczyną dolegliwości nie jest wada wzroku, lecz inne schorzenie okulistyczne, okulista dziecięcy omawia szczegółowo rozpoznanie i tryb postępowania z rodzicami. W razie potrzeby zalecamy konsultację w ośrodku klinicznym lub badania u innych lekarzy specjalistów. Ze względu na specyfikę badania przewidywany pobyt dziecka w gabinecie może wynieść 1 godzinę.