Okuliści i optycy ostrzegają przed okularami z niewiadomych źródeł, kupowanymi na straganach, od ulicznych sprzedawców. Dlaczego? Ponieważ nie tylko nie mamy pewności czy takie okulary faktycznie posiadają jakikolwiek filtr chroniący oczy przed UV, czy też go nie mają i przez to mogą wręcz zaszkodzić naszym oczom. Ciemne szkła powodują bowiem, że oko jest pozbawione naturalnego mechanizmu obronnego - odruchu mrużenia oczu czyli zasłaniania oka powieką i rzęsami. Oszukana w ten sposób źrenica poprzez ograniczenie dostępu światła do oka automatycznie rozszerza się, a przez to do otwartego oka dostaje się więcej szkodliwych promieni ultrafioletowych, niebezpiecznych dla siatkówki i soczewki oka.

Jeśli soczewki okularowe nie mają odpowiedniego filtra UV, to są one bardziej szkodliwe, niż nienoszenie okularów w ogóle! Używając okularów pozbawionych filtrów UV doprowadzamy do sytuacji, w której to, co ma chronić wzrok, będzie stanowić zagrożenie.

Zapraszamy do naszego Salonu Optycznego OPTIKAL KALISZ. Jako jedyny Salon Optyczny w Kaliszu i w okolicy jesteśmy Autoryzowanym Partnerem Kampanii Bezpieczne Przeciwsłoneczne i jako jedyni możemy używać nazwy i logo, które należy do Luxottica Poland Sp. z o.o.