Sprzęt do badania wzroku

Działający przy salonie Optikal gabinet okulistyczny w Kaliszu to idealne miejsce, by zbadać swój wzrok i dobrać okulary o odpowiedniej mocy. Wykwalifikowany personel wykorzystuje nowoczesny sprzęt, by przeprowadzać dogłębne badania wzroku szybko i precyzyjnie. Niezależnie od tego, jakie niedogodności i dolegliwości związane z widzeniem utrudniają Państwu codzienne życie, okulista pomoże w znalezieniu zarówno ich przyczyny, jak i właściwego rozwiązania.

Tylko wykwalifikowany okulista może przeprowadzić zarówno standardowe badanie wzroku, jak i diagnozować oraz leczyć choroby oczu. Można się więc do niego zgłosić z dolegliwościami wykraczającymi poza standardowe zaburzenia refrakcji (krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm). Nasi okuliści to doświadczeni lekarze, zajmują się diagnostyką oraz leczeniem zachowawczym chorób oczu: jaskry, zaćmy, choroby nerwu wzrokowego, retinopatii cukrzycowej, zapalenia twardówki czy zwyrodnienia plamki żółtej i siatkówki (AMD), a także usuwaniem ciał obcych z oka, doborem szkieł progresywnych, soczewek kontaktowych, w tym torycznych. Zapewniamy szeroki zakres usług oraz krótki termin oczekiwania na wizytę. Interesuje Państwa okulista w Kaliszu prywatnie? Zapraszamy do gabinetu na badanie, po którym od razu można wybrać właściwe dla siebie okulary lub soczewki.

Podchodzimy do każdego pacjenta indywidualnie, poświęcając każdemu odpowiednią ilość czasu. Przeciętnie badanie trwa ok. 20-30 minut, co pozwala na staranne, precyzyjne dobranie korekcji będącej gwarancją dobrego widzenia. Lekarz okulista przeprowadzi wywiad oraz kilka procedur związanych z ustaleniem rodzaju i poziomu zaawansowania wady wzroku. Na badanie należy zabrać swoje dotychczasowe okulary wraz z zapisem ich mocy (recepta okularowa lub opis na opakowaniu/kopercie), wyniki ostatniego badania, a także dokumentację dotyczącą ewentualnego wcześniejszego leczenia okulistycznego (np. stosowane krople) oraz ogólnego stanu zdrowia (choroby ogólne, np. cukrzyca, nadciśnienie, RZS). W wyniku badania pacjent otrzymuje nową receptę od okulisty, którą może natychmiast zrealizować w naszym salonie optycznym. Szeroki wybór oprawek i szkieł zaspokoi każde potrzeby, a nasi doradcy pomogą Państwu w podjęciu decyzji.

Okulistyka w Kaliszu

Zajmujemy się okulistyką według najnowszych standardów, używając nowoczesnych metod i sprzętu. W niektórych wypadkach badanie wymaga zastosowania kropli porażających akomodację oka. Jednak NIE stosujemy standardowo ATROPINY, porażającej widzenie na wiele dni, a nawet tygodni. Zamiast niej stosujemy nowoczesne środki o działaniu podobnym do atropiny (cyklopentolat), których działanie ustępuje do 24 godzin po badaniu. Mimo wszystko lepiej więc zgłosić się na badanie do okulisty, mając zapewniony transport z powrotem.

Badanie okulistyczne obejmuje:

  • wywiad z pacjentem,
  • wstępne komputerowe badanie wady refrakcji oraz keratometria,
  • badanie ostrości widzenia z daleka i z bliska oraz ewentualnych wad refrakcji,
  • badanie widzenia obuocznego,
  • badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego,
  • ocena przedniego odcinka oraz ośrodków optycznych oka (m. in. soczewki)
  • badanie dna oka (ocena siatkówki i tarczy nerwu wzrokowego).

Wykonujemy pełen zakres badań okulistycznych potrzebnych w medycynie pracy oraz medycynie transportu dla kierowców wszystkich kategorii.