Renomowany salon optyczny Optikal w Kaliszu powstał z prawdziwego zainteresowania branżą optyczną oraz innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie poprawy wady wzroku. Naszym pragnieniem było stworzenie miejsca, które pozwoli na nowo zdefiniować pojęcie „salon optyczny”. Postanowiliśmy, że będzie to przestrzeń przyjazna naszym Klientom. Dlatego prowadzimy działalność w przestronnym, nowocześnie urządzonym lokalu usługowym w spokojnej dzielnicy Kalisza. Optyk zapewnia profesjonalną obsługę personelu, w tym pomoc lekarzy okulistów. Dzięki temu możliwe jest jednoczesne przeprowadzenie badania oraz dobranie odpowiednich okularów bądź szkieł kontaktowych.

Sprzęt do obróbki szkieł

Posiadamy własną pracownię optyczną wyposażoną w nowoczesny sprzęt do obróbki szkieł. Postawiliśmy na niemiecką jakość, decydując się na urządzenia marki WECO oraz Rodenstock. W zakresie wyposażenia w sprzęt prowadzimy ścisłą współpracę z firmą Krak-Optic Sp. z o.o., która od 20 lat jest Autoryzowanym Przedstawicielem i serwisem WECO Optik GmbH Düsseldorf. Dysponujemy także specjalistycznymi narzędziami, dzięki którym trafiające do nas okulary poddawane są szybkim pracom serwisowym. Jesteśmy w stanie wykonać nawet najtrudniejsze zlecenia. Niemałe znaczenie ma w tym zakresie nasze 27-letnie doświadczenie. Ponadto restrykcyjnie podchodzimy do przeprowadzania wszystkich prac w najwyższym standardzie. We własnym zakresie rozwiązujemy problematyczne naprawy, bez konieczności zlecania zadań podwykonawcom. Gwarantuje to nie tylko dobre efekty, ale także oszczędność kosztów i czasu. Dzięki temu, jako renomowany salonmożemy zaproponować Klientom przystępne ceny usług.

Jesteśmy jedynym salonem optycznym w południowej Wielkopolsce, a także jednym z nielicznych w całym kraju, który posiada urządzenie ImpressionIST 3. Ten najnowszej generacji sprzęt marki Rodenstock umożliwia wykonanie bardzo precyzyjnych pomiarów, które są konieczne przy doborze szkieł do okularów progresywnych i trudniejszych prac w zakresie optyki. Urządzenie może pełnić funkcję symulatora. Pozwala na sprawdzenie widoczności przez określony typ soczewek, a także prezentację działania powłok antyrefleksyjnych, zabarwień, czy wizualizacji dobranych opraw.

Doskonale wiemy, że optyk powinien oferować szeroki wybór oprawek okularowych zgodnych z najnowszymi trendami. Dlatego salon optyczny Optikal działa również jako Autoryzowany Partner Rodenstock w regionie. Jest to niemiecki producent optyki z ponad 135-letnim doświadczeniem w tworzeniu, projektowaniu i produkcji najwyższej jakości szkieł okularowych. Na zasadach partnerstwa otrzymaliśmy prawo do dystrybucji opraw renomowanych marek: Rodenstock, Rocco i Claudia Schiffer. Optyk oferuje również modele w wersji Premium od Porsche Design, Mercedes-Benz Style, Dunhill, Baldessarini, a także sygnowane nazwiskami znanych projektantów: Emporio Armani, Versace, Joop.

Krak-Optic

Proponujemy również wysokiej klasy soczewki kontaktowe firmy Alcon (Ciba-Vision), a wśród nich najnowszą Dailies Total 1, oraz płyny do soczewek Opti-Free Pure Moist, AOSept, w takich samych cenach, jak w sprzedaży internetowej.

Nasi optycy

  • Robert Szymański
  • Marta Szymańska

Nasi  optycy posiadają ponad 25-letnie doświadczenie w tym zawodzie, co gwarantuje doskonałą jakość wykonania szkieł i okularów.