Rodenstock MyCon

SOCZEWKI OKULAROWE MYCON OD RODENSTOCK

Przeciwdziałanie krótkowzroczności za pomocą okularów dla dzieci

Obecnie zamiast spędzać czas na zewnątrz, dzieci skupiają się na tym, co znajduje się bezpośrednio przed ich oczami – na tablecie, komputerze czy zadaniu domowym. Takie zachowanie prowadzi do tego, że coraz więcej dzieci cierpi na krótkowzroczność, zwaną również miopią. W 2020 r. ponad jedna trzecia światowej populacji była krótkowidzami. Oznacza to, że w ciągu zaledwie dwóch dekad nastąpił gwałtowny wzrost.

Eksperci z firmy Rodenstock opracowali rozwiązanie: MyCon od Rodenstock. Te soczewki dla dzieci stworzono specjalnie do korekcji krótkowzroczności, zapewnienia ostrości widzenia i przeciwdziałania postępowi krótkowzroczności*.

 

KONTROLA KRÓTKOWZROCZNOŚCI

W czym tkwi sekret soczewek MyCon?

Krótkowzroczność jest wynikiem nieco zbyt długiej gałki ocznej. Zwykłe soczewki jednoogniskowe korygują krótkowzroczność, ale nie są stworzone do spowalniania jej postępu. Podczas noszenia takich soczewek światło pada za siatkówką oka, co powoduje, że gałki oczne niektórych dzieci stają się zbyt długie i pogłębia się u nich krótkowzroczność.

Soczewki MyCon odbijają światło na peryferiach soczewki, tak aby padało przed, a nie za siatkówką oka. Spowalnia to wydłużanie się gałki ocznej. Obszary kontroli postępu krótkowzroczności są zlokalizowane po bokach soczewki MyCon. Dzięki temu ostrość widzenia w górnej i w dolnej części jest zaburzona w jak najmniejszym stopniu.

 

Przeczytaj więcej informacji na temat przyczyn rozwoju krótkowzroczności u dzieci oraz kontroli krótkowzroczności przy zachowaniu ostrości widzenia: